طوسی پادشاه رنگ ها در دکوراسیون داخلی

رنگ شناسان رنگ طوسی را آغاز و زادگاه آرامش می دانند و طراحان حرفه ای از آن به عنوان پس زمینه در طراحی هایشان در دکوراسیون داخلی استفاده می کنند.

طوسی یک پس‌زمینه ی زیبا و خنثی در برابر رنگ‌های دیگر اتاق ایجاد کرده و باعث می‌شود تا رنگ‌های چشم‌گیر بیشتر دیده شوند و رنگ‌های ساده‌تر نیز عمق پیدا کنند. این رنگ حس و حالی شهری و گیرا دارد.

اگر قصد دارید کل سطح دیوارهای خود را رنگ طوسی بزنید، تنالیته ی روشن مایل به سفید، مناسب است اما اگر انتخاب رنگ طوسی برای یک دیوار تک، به طور مثال دیوار پشت تلویزیون است پس به راحتی می توانید طیف های تیره تر آن را برای فضای داخلی خود در دکوراسیون داخلی استفاده کنید و اینگونه آن قسمت از فضا را برجسته تر می کنید.

tosi1

از آن‌جایی که این رنگ در طبیعت فراوان یافت می شود(سنگ‌ها و ابرها) هماهنگی بسیار خوبی با مواد ومصالح طبیعی مانند چوب و مرمر در دکوراسیون داخلی دارد.

ایجاد فضایی خنثی با کم و زیاد کردن طیف این رنگ می تواند در ایجاد دکوراسیون داخلی منحصر به فرد تاثیر گذار باشد، حضور یک رنگ متمایز می تواند نقطه ی عطف چنین فضایی محسوب شود.

طوسی طیفهای مختلفی دارد که شامل موارد زیر می شود:
طوسی نقره ای – طوسی آبی – طوسی روشن – طوسی متوسط – طوسی تخته سنگی
طوسی خنک ترکیبی از آبی، سبز یا ارغوانی است. این تنالیه از رنگ طوسی، برای اتاق های گرم و روبه خورشید مناسب است و حس خنکی ایجاد میکند. طوسی گرم ترکیبی از قهوه‌ای یا صورتی و مقداری ته‌ مایه زرد است.

ترکیبات جذاب بارنگ طوسی در دکوراسیون داخلی

رنگ طوسی به عنوان رنگ غالب ،زمینه ای مناسب برای لایه بندی های مختف رنگی، ایجاد میکند.در توالت و حمام، سرامیک و یا لوازم بهداشتی به رنگ طوسی، دکوراسیون و فضای این قسمت از خانه را کلاسیک می کند.

طوسی تیره و روشن با ته رنگ بنفش برای مکان‌‌ها و فضاهای غیررسمی مناسب است. این ترکیب رنگی برای اتاق های نشیمن خانوادگی و اتاق خواب، پر کاربرد است. طیف های متنوع بنفش می تواند در کنار طیف رنگ های طوسی به خوبی بنشیند و فضایی رمزآلود و جذاب  در دکوراسیون داخلی ایجاد نماید.

به طور مثال در این فضا انتخاب رنگ بنفش برای مبلمان و ترکیب آن با کوسن های طوسی روشن در کنار دیوارهایی با طوسی نسبتا تیره توانسته فضایی جذاب را به وجود آورد اگر کمی دقت کنید طیف بنفش روشن را در غالب فرش می توانید به خوبی ببینید که در مجموع توانسته ترکیب رنگ ایده آلی را به وجود آورد.

tosi

ترکیب رنگ آبی با طوسی ترکیب خاصی است که ظاهری استیل مانند ایجاد کرده و به خوبی می تواند برای مبلمان، فضایی مانند نشیمن استفاده شود.

آبی

درکنار این ترکیب رنگی استفاده از رنگ های گرم همانند قهوه ای و قرمز انتخاب هوشمندانه ای است چرا که رنگ هایی مانند طوسی و آبی تم سردی دارند و برای ایجاد تعادل فضایی باید در ترکیب با رنگ های گرم مانند طیف رنگی قرمز و قهوه ای و…. قرار گیرد.

ghahvei

یکی از انتخاب‌های خوب برای رنگ‌آمیزی قسمت‌های چوبی اتاق با دیوارهای طوسی روشن یا تیره استفاده از رنگ «وایت داو» است که رنگ کرم بی نهایت جذاب و گیرایی دارد.

cerem

طوسی و زرد ترکیب بسیار جذابی ایجاد میکنند. لطافت طوسی به رنگ زرد اجازه می‌دهد تا انرژی شاد خود را در دکوراسیون داخلی به طور کامل انتقال دهد.

7477_635735177868803322_l

هر چه در لوازم دکوری خانه شما از ترکیب روشن‌تر و رنگارنگ‌تری از طرح‌های مختلف استفاده شده باشد، پس‌زمینه طوسی انتخاب بهتری خواهد بود چرا که باعث می‌شود تمام انرژی‌های بصری موجود در اتاق در کنار یک سادگی سرد به تعادل برسند.

شرکت مهندسی معماری دکوراسیون داخلی چهارباغ
مؤلف: فایزه ادیب

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.