دکوراسیون داخلی-چیدمان

دکوراسیون داخلی

چیدمان در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی و دکوراسیون منزل همانگونه که از نامشان برمی آید، پیرامون دکور داخلی و هماهنگ کردن مبلمان و وسایل داخلی می باشند.

شما تصور کنید فضای داخلی منزل خود را از بابت متریال و نورپردازی طراحی و فضایی بسیار عالی و دلپذیر دریافت کرده اید البته خالی از وسایل و مبلمان و … حال باید مبلمان و وسایل دیگر را به این فضای طراحی شده اضافه کنید.

در مبحث چیدمان و دکوراسیون داخلی ما باید به چند نکته اساسی اهمیت دهیم که این نکات با توجه به نوع فضای ما متفاوت میباشد. مثلا دکوراسیون اتاق خواب و پذیرایی و … هر یک قوانین چیدمان مربوط به خود را دارند. به طور کلی با توجه به کاربری فضا ، نوع چیدمان و قوانین آن متفاوت میباشد. بطور مثال شما تصور کنید که یک مهد کودک را طراحی داخلی کرده اید و اکنون فصل چیدمان و دکوراسیون داخلی این پروژه رسیده است. در این باره باید دانست که حتما راهروئی که بین اتاقهای مختلف وجود دارد و کوریدور ارتباطی محسوب میشود ، حتی المقدور خالی از وسایل باشد تا بچه ها به راحتی توان عبور را داشته باشند و در عین حال قابلیتهای جذابیت بصری داشته باشد و همچنین به هنگام ساعت تفریح و هیجانات ناشی از آن کمترین خطر متوجه آنها باشد و یا اتاقهای کودکان با سن های مختلف حتما باید با قد و شرایط سنی و توان جسمی آنها تطبیق داده شود.

مواردی چون ارتفاع صندلی ها و یا ارتفاع میز از کف اتاق و یا حتی رنگ اتاق بچه ها اثر فراوانی بر نوع فعالیتهای آنها گذاشته و باید اهمیت داده شود که ترکیب همه ی این موارد مفهوم دکوراسیون داخلی را پیدا می کند.